Cégvezetés

 
KA_vagott.png

Dr. Kovács Attila

ügyvezető

E-A Energy Consulting Kft ügyvezetője 2012 óta.

 

1968-ban szerzett vegyészmérnöki képesítést a Technológia Intézetben, Leningrádban. 1973-ban mérnök-közgazdász tagozaton végzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen, ahol 1975-ben egyetemi közgazdász doktori címet kapott.

1968-1970 között a Dunai Kőolajipari Vállalatnál üzemmérnökként dolgozott, 1970-1990 között a Mineralimpex Olaj-és Bányaterrmék külkereskedelmi vállalatnál dolgozott, kezdetben mérnök-üzletkötő beosztásban, majd 1985-1990 között vezérigazgató helyettesként. 1990-2000 között a Mobil Oil Austria munkatársaként elsősorban kelet-európai üzletfejlesztéssel foglalkozott, 1990-ben alapította meg az of E-A Energy Consulting GmbH nevű tanácsadó céget Bécsben, amelyben ügyvezetőjeként olaj-és gázipari területen számos nemzetközi projektben vett részt. A 2004 óta eltelt időben az Első Magyar Biogáz Kft (később Első Magyar Biogáz és Szolár Kft) munkatársaként, majd ügyvezetőjeként dolgozott magyarországi és kelet-európai biogáz projekteken.

2009 és 2018 között tagja volt az EBA (European Biogas Association) elnökségének, 2016 szeptembere és 2020 decembere között az ERGaR (European Renewable Gas Registry) egyesület főtitkáraként dolgozott.

Témavezető volt a BIOSURF és REGATRACE EU Horizon 2020 kutatási-fejlesztési projektekben, amelyeknek célja egyeben között a közös európai biometán piac megteremtése volt.

Az EBA és ERGaR képviseletében, valamint a BIOSURF és REGATRACE projektek keretében számos előadást tartott szakmai konferenciákon és egyéb megújuló energia tárgyú rendezvényen.


 
KK_vagott.png

Prof. Dr. Kovács Kornél

tudományos igazgató

 

Jelenlegi beosztás: Professzor Emeritus, Szegedi Tudományegyetem, Biotechnológiai Tanszék

Biológus diplomáját 1971-ben szerezte meg a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi Karán. Kutatóként az MTA Szegedi Biológiai Kutatóközpontban dolgozott 1971-1996 között. 1974-75-ben UNESCO ösztöndíjjal az University of California at Berkeley egyetemen a Nobel díjas Melvin Calvin intézetében dolgozott. Amikor visszatért Magyarországra, az enzimek működésével kapcsolatos alapvető kérdéseket választotta kutatásai témájául, a kutatás fókuszában a megújuló biológiai energia előállításban kulcsfontosságú hidrogenáz enzimek voltak. A kutatások felkeltették a nemzetközi tudományos körök érdeklődését, aminek eredménye egy 4 éves meghívás lett az USA Georgia Állami Egyetemén. A molekuláris biológiai kutatásait ott kezdte el, majd itthon folytatta. Érdeklődése az anaerob összetett mikrobiológiai rendszerek tanulmányozása irányába módosult. Összesen 4,5 évet töltött az Egyesült Államokban és 1,5 évig a CEA-CENG Grenoble  (Franciaország) kutatóközpontban dolgozott. A Szegedi Tudományegyetem Biotechnológiai Tanszékének vezetésére 1995-ben kapott felkérést. Az akadémiai doktori fokozatot 1996-ban szerezte meg. A Biotechnológiai Tanszéket 14 évig vezette, ebben az időszakban 12 évig az SzTE Biológus Tanszékcsoport vezetésére is megbízást kapott. Jelenleg az SzTE Emeritus Professzor kutatója.

Az anaerob biotechnológia területén több EU FP5-FP7 projektben vett részt, jelenleg H2020 és hazai támogatású projektekben dolgozik kutatócsoportjával. Több, mint 350 tudományos közleményt publikált, zömmel nemzetközi folyóiratokban, társszerző 8 magyar szabadalomban.

2004-ben az akkor megalakult Magyar Biogáz Egyesület elnökévé választották, majd 2008 és 2012-ben újra megválasztották erre a tisztségre. 2018-ban lemondott MBE elnöki posztjáról, jelenleg az elnökség tagja. Az Európai Biogáz Egyesület Tudományos Bizottsága, valamint a Magyar Mikrobiológiai Társaság tagja.